Mallimme Mikko M ja Marietta esittelevät tuoreissa mainoskuvissa Lempäälän Ideaparkissa sijaitsevan Tommy Hilfiger -konseptiliikkeen kesäisiä asuja.
Kesäsesongin tuotteet ovatkin liikkeessä juuri nyt parhaimmillaan.
Listoillamme on malleja monista eri kulttuureista. Tällä kertaa esittelemme uuden, upean tulokkaamme, Sanawalin!
19-vuotias Sanawal valmistui lähihoitajaksi viime keväänä. Tänä syksynä hän pääsi opiskelemaan sairaanhoitajaksi Hämeenlinnan ammattikorkeakouluun. Vapaa-ajallaan hän rakastaa käydä kuntosalilla sekä viettää paljon aikaa ystäviensä kanssa. Kesällä tuli myös pelattua paljon korista niin ystävien kuin vanhojen joukkuelaistenkin kanssa.
Sanawal oli jo jonkin aikaa haaveillut mallina olemisesta ja äitinsä rohkaisemana laittoi hakemusta eteenpäin.
Sanawal syntyi Thaimaassa ja muutti Suomeen ollessaan vain muutaman vuoden ikäinen. Thaimaan kulttuurista hän ei niinkään paljoa tiedä, mutta ainakin ruoka on siellä erittäin tulista ja hyvää. Ihmiset sielläpäin tuntuvat myös pukeutuvan hieman värikkäämpiin vaatteisiin kuin täälläpäin. Kaikista eniten Sanawal ikävöi lämpöä ja sinistä merivettä. Suomessa hän taas arvostaa puhdasta luontoa ja neljää eri vuodenaikaa sekä tietenkin terveydenhuoltoa.
Sanawal ei ehkä luonteeltaan tai ulkonäöllisesti koe itseään suomalaiseksi, mutta on kyllä omaksunut tietynlaiset tavat ja niillä tavoin sulautuu joukkoon. Tulevaisuudessa hän haluaisi mahdollisesti asua Norjassa tai Thaimaassa ainakin jonkin aikaa.
Promodelilla Sanawal aloitti toiveikkain mielin ja odottaa innolla, mitä elämä tuo tullessaan. Hän toivoisi pääsevänsä ainakin näytösmalliksi.










Kiitos yhteistyöstä ihana mallimme Sanawal!
Mallimme Mikko M ja Marietta esittelevät tuoreissa mainoskuvissa Lempäälän Ideaparkissa sijaitsevan Tommy Hilfiger -konseptiliikkeen kesäisiä asuja.
Kesäsesongin tuotteet ovatkin liikkeessä juuri nyt parhaimmillaan.
Lapsimallit Eva ja Hugo valittiin meiltä vaippamerkki Liberon uusille, pirteille mainosvideoille. Kauttamme saakin buukattua kaiken ikäisiä esiintyjiä vauvasta vaariin.
Promodel on tehnyt koko 22-vuotisen historiansa ajan yhteistyötä Jukka Rintalan kanssa. Mallimme loistivat kauneudellaan ja ammattitaidollaan Jukka Rintalan 50-vuotista taiteilijanuraa kunnioittavassa Unelmien horisontti - The Way of Dreams -nimisessä couturepuku-näytöksessä Pori Fashion Weekillä.
Mallimme Danny valittiin kotimaisen kauneudenhoidon huippumerkin Lumenen brändikuvauksiin. Lumene kehittää tehokkaita ja vastuullisia kauneudenhoitotuotteita paremman tulevaisuuden puolesta.
Yhteistyömme kotimaisen neulemerkki Alpan kanssa sai jatkoa. Tuoreissa mainoskuvissa säihkyy luonnonkauniina mallimme Veera K. Parhaiten toiminnan tasokkuudesta kertookin se, kun asiakas buukkaa meiltä uudestaan malleja kuvauksiinsa.
Promodel Model Management
Rautalepänkatu 19, 33870 Tampere
040 737 5055
jenni.ahola@promodel.fi