20.11.2024

Iso kiitos - toteutimme jälleen Suomen Kädentaidot -messujen muotinäytökset 20 vuoden kokemuksella!

Kiitos, kiitos ja vielä kerran kiitos! On ollut todella suuri kunnia ja etuoikeus saada tehdä tämän Pohjoismaiden suurimman käsityöalan tapahtuman – Suomen Kädentaidot -messujen isot muotinäytökset, kahdella eri teemalla koko näiden 20 vuoden ajan, kun mallitoimisto Promodel on ollut olemassa!

”Varmasti sitä on jotain tehty oikein”, toteaa vaatimattomaan tapaansa Promodel Model Managementin omistaja Jenni Ahola.

Tänä vuonna Suomen Kädentaidot -messuilla nähtiin poikkeuksellisen paljon kädentaidoista kiinnostuneita messuvieraita ja kaupankäynti osastoilla oli vilkaista. Kolmen päivän aikana messuilla vieraili yli 45 000 kävijää. Oli vähän sellainen hulina päällä kuin ennen vuotta 2020. Tunnelma oli vapautunut sekä iloinen ja messukävijöistä näki, että tapahtumaan tultiin viihtymään.

Suuri kiitos yhteistyöstä näiden kaikkien 20 vuoden voimalla!

Kiitämme Tampereen Messuja sekä tietenkin asiakkaita, jotka vuodesta toiseen luottavat ammattitaitoomme ja viimeisenä, muttei vähäisimpänä - upeita, kauniita ja sydämellisiä mallejamme! Tämän vuoden näytöksissä loistivat ihanat mallimme Marietta, Aleksi, Tea, Pia, Aleksandra, Tiia M, Gätlin, Satu T, Sissi, Annika H ja Hilla!

Näytöksissä olivat mukana seuraavat yritykset:

AIRAMO JA NAHKAPAJA ELIISA MARJAANA
SECOND CHANCE JA KIEDO
OVELIA
RUUKIN KEHRÄÄMÖ
HUIHUI JA KNITWORKS
RYKKERI
MUOTITORPPA
RUUSA DESIGN
TYYKI DESING JA KAIRA HATS
VIRKKUKOUKKUNEN
PISPALA CLOTHING
HUJAUS JA FMAM
FOMAST
FEELK JA VIONA BLU
POP&JOY
MIELA
MAI NIEMI DESIGN HOUSE
ANETTEA
HELEGANSSI BY HELIKO JA HIIA JA KENKIKS
HELVIE
MINNA SUURONEN
ATELJEE TIKINTAIKA
CRIA
HANJANKIMONOS JA ALLDAG ALUSVAATTEET
JOHANNA K. DESIGN JA BIRGIT PYYKKÖ
LUPPASET
JUKKA RINTALA
PALMROTH

 

Viimeisimmät artikkelit:

9.6.2026
Mikko M ja Marietta Tommy Hilfiger -konseptiliikkeen mainoskuvissa

Mallimme Mikko M ja Marietta esittelevät tuoreissa mainoskuvissa Lempäälän Ideaparkissa sijaitsevan Tommy Hilfiger -konseptiliikkeen kesäisiä asuja.

Kesäsesongin tuotteet ovatkin liikkeessä juuri nyt parhaimmillaan.

29.5.2026
Liberon mainosvideoilla lapsimallit Eva ja Hugo

Lapsimallit Eva ja Hugo valittiin meiltä vaippamerkki Liberon uusille, pirteille mainosvideoille. Kauttamme saakin buukattua kaiken ikäisiä esiintyjiä vauvasta vaariin.

20.5.2026
Promodelin ammattimallit Jukka Rintalan Unelmien horisontti -näytöksessä Pori Fashion Weekillä

Promodel on tehnyt koko 22-vuotisen historiansa ajan yhteistyötä Jukka Rintalan kanssa. Mallimme loistivat kauneudellaan ja ammattitaidollaan Jukka Rintalan 50-vuotista taiteilijanuraa kunnioittavassa Unelmien horisontti - The Way of Dreams -nimisessä couturepuku-näytöksessä Pori Fashion Weekillä.

19.5.2026
Mallimme Danny Lumenen brändikuvissa

Mallimme Danny valittiin kotimaisen kauneudenhoidon huippumerkin Lumenen brändikuvauksiin. Lumene kehittää tehokkaita ja vastuullisia kauneudenhoitotuotteita paremman tulevaisuuden puolesta.

8.5.2026
Yhteistyömme Alpan kanssa sai jatkoa - mainoskuvissa ihastuttava mallimme Veera K

Yhteistyömme kotimaisen neulemerkki Alpan kanssa sai jatkoa. Tuoreissa mainoskuvissa säihkyy luonnonkauniina mallimme Veera K. Parhaiten toiminnan tasokkuudesta kertookin se, kun asiakas buukkaa meiltä uudestaan malleja kuvauksiinsa.

Promodel Model Management
Rautalepänkatu 19, 33870 Tampere

040 737 5055
jenni.ahola@promodel.fi

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram